Péče o nehty

Dokonale upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Ruce a nehty majitelku představí a řeknou vám o ní spoustu důležitých maličkostí. Proto je třeba věnovat se péči o nehty pravidelně a důkladně.

Základ v péči o nehty tvoří kvalitní pilník. Nehty pilujte od kraje do středu do tvaru oválu nebo obdélníku. Pokud si nehty nelakujete, přeleštěte si je leštičkou na nehty. Budou se krásně lesknout a navíc jim to prospěje. Jemnou kůžičku kolem nehtů nikdy nestříháme, ale pouze zatlačujeme. Vyhneme se tím nepříjemným záděrům.

Velmi módní a také krásná je francouzská manikůra. Vyznačuje se přirozeným vzhledem nehtů a jejich bílými konečky. Potřebujeme k tomu tři různé laky - bílý na konečky, béžový na zbytek nehtu a navrch se nanáší transparentní jemně růžová barva. Všechny laky se dají koupit i jako komplet.

Abychom se vyhnuly nepříjemnému zbarvení nehtů po výrazných barvách laků, nanášíme vždy jako první vrstvu lak bezbarvý, nejlépe speciální podkladový, vyživující a zvlhčující.

Stará, částečně setřená vrsva barevného laku vypadá velmi nehezky, proto nehty raději odlakujte hned, jak zpozorujtete nedokonalosti. Je lepší používat odlakovače bez acetonu a s obsahem ochranných látek, vitaminu E nebo lanolinu.

Krycí barevný lak je třeba vybírat nejen podle toho, jaký odstín se nám líbí. Důležitá je jeho kvalita, která by nám měla zaručit, že nehty zůstanou zdravé a nebudou se zbytečně lámat. Barvu vybírejte také podle příležitosti a oblečení. Pro denní nošení jsou nejvhodnější jemné barvy.

I nehty mají své nemoci, případně upozorňují na nějaké vnitřní obtíže. Pokud získají nepřirozené zbarvení, objeví se skvrny nebo se nehet zkrabatí, navštivte raději dermatologa.

Je dobré vyvarovat se všech detergenů a silně zásaditých mýdel ( pH nad 7,5). Ruce namáčejte, jen pokud je to nezbytně nutné. Při práci ve vlhkém prostředí používejte gumové rukavice (v případě, že netrpíte alergií na gumu), anebo před prací použijte ochranný krém. Při práci v suchém prostředí používejte bavlněné rukavice.

Pravidelně po každém umytí používejte také krém na ruce. Na trhu je nepřeberné množství speciálních krémů na ruce i nehty, které nehtům dodají potřebné vitaminy.

Informace jsou převzaté ze serveru Femina.cz